Ag – Srebro koloidalne dla zwierząt domowych

Pupilek  >  Ag – Srebro koloidalne dla zwierząt domowych

Pupilek SKIN 2– preparat do higieny stanów zapalnych skóry

Pupilek_do_skory_

SKIN 2 PREPARAT DO STANÓW ZAPALNYCH SKÓRY – ZADRAPANIA, SKALECZENIA, UKĄSZENIA, OBTARCIA, OBRZĘKI, WYSYPKI, ALERGIE, OPARZENIA


Tonik pielęgnacyjny o działaniu regenerującym, kojącym, przeciwzapalnym. Wspomagający ochronę mikrobiologiczną, o właściwościach przeciwbakteryjnych – potwierdzonych badaniami. Przebadany mikrobiologicznie i dermatologicznie.

Przy zaczerwienieniu skóry

Zmiany w wyglądzie skóry zwierząt domowych świadczą o chorobie organizmu, wymagają podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań. Zbagatelizowane często prowadzą do rozwoju schorzenia i rozmaitych powikłań.

Przy owrzodzeniach

Zmiany w skórze i sierści czworonoga często są objawem konkretnych chorób dermatologicznych, a tylko niekiedy czynnikiem towarzyszącym na przykład stresowi.

Przy występowaniu krost, strupów, bąbli, ropni, ognisk bakteryjnych

Najczęstsze choroby skóry u czworonożnych związane są z niewłaściwą pielęgnacją lub zaniedbaniem. Zwierzę powinno być regularnie czesane i kąpane, przebywać w czystym otoczeniu, aby w jego sierści nie gromadziły się zanieczyszczenia, które stanowią pożywkę dla drobnoustrojówchorobotwórczych,dla których siedliskiem staje się także złuszczający się naskórek.

Przy łysieniu i nieprzyjemnym zapachu

Przetłuszczona, skołtunionasierść uniemożliwia prawidłową wentylację skóry, wtedy u zwierzaka łatwo dochodzi do grzybicy skóry czy powstawania ognisk zakażenia bakteryjnego.

Przy drapaniu się, wylizywaniu i wygryzaniu skóry

Brudna, zaniedbana sierść staje się dogodnym miejscem bytowania pcheł, roztoczy oraz wszy. Zakażenia spowodowane tymi pasożytami mogą bardzo szybko prowadzić do powstawania zapalenia skóry u czworonoga, jej uszkodzeń jak również reakcji alergicznych.​

Przy ranach, oparzeniach, skaleczeniach, obtarciach, obrzękach

Niedogodności spowodowane infekcją powodują, że zwierzę częściej i intensywniej się drapie. Konsekwencją jest tworzenie się pojedynczych otarć, zadrapań oraz ran. Często ze zmian skórnych sączy się surowicza lub ropna wydzielina.